O blogu i autorach

My Polacy… uwielbiamy narzekać. Powodów jest bez liku: latem jest za gorąco, zimą za zimno. Wokół same nowe fury a my jeździmy rozpadającym się 15-letnim struclem. Znowu wygrała „nie moja” opcja polityczna i wybrano „nie mojego” prezydenta, ale nie wiadomo czym bardziej się przejmować bo afera goni aferę, a nastroje kreują paniczne internetowe wpisy, wyolbrzymiając drobiazgi do granic możliwości. Jak jest dobrze to może być lepiej, a jak jest źle, to „przecież oczywiste, że to mi się przytrafiło”.

Jeden dzień jest podobny do drugiego, brakuje perspektyw, za to nie brakuje korków, spóźniających się autobusów, smutnych ludzi wokół. Co można z tym zrobić? Obserwować – i dzielić się swoimi przemyśleniami.

Będziemy pisać o świecie postrzeganym przez szarego człowieka, zwykłego przechodnia, który może być każdym z nas. Osoby, która ma wiele przemyśleń na temat tego co ją otacza, ale się tym nie dzieli – bo nie ma możliwości, czasu, a wiele myśli ginie przytłoczonych codziennością.

Autorzy: dwóch gości w połowie drogi między kołyską a dębową deską. Szukamy sposobu na to, żeby druga połowa była lepsza niż pierwsza.

Paweł Radomski (aka „Redaktor”)
Łukasz Szczepański (aka „Korektor”)